​Gdy zastanawiamy się nad tym, jak wybrać idealną salę weselną mamy świadomość tego, że nie ma jednego tylko czynnika, na który powinniśmy zwracać uwagę. Jest ich co najmniej kilka, charakterystyczne wydaje się zaś to, że każdy może zostać uznany za wyjątkowo ważny. Wśród tych, których nie powinniśmy pomijać, na jednym z pierwszych miejsc znajduje się menu, nie da się bowiem ukryć, że jedzenie ma wyjątkowo duży wpływ na to, jak ocenione zostanie przyjęcie.

Tu wiele zależy od właścicieli lokalu, ci ostatni znakomicie zdają sobie jednak sprawę z tego, jakie są oczekiwania klientów i jak im sprostać. Goście weselni mogą liczyć na imponującą liczbę potraw, coraz mniejszym problemem jest przy tym skomponowanie atrakcyjnego menu dla wegetarian albo diabetyków. Wybierając salę weselną warto skorzystać z możliwości degustacji potraw, pozwoli nam to bowiem ocenić nie tylko ich jakość, ale również sposób podania. Innym czynnikiem, którego znaczenie jest niemożliwe do przecenienia jest obsługa, okazuje się bowiem, że niejedno wesele zostało uratowane właśnie dzięki charakteryzującej ją przytomności umysłu. Od kelnerów oczekuje się przede wszystkim profesjonalizmu. Nie zaszkodzi jednak, jeśli od czasu do czasu uśmiechną się do gości, a jednocześnie okażą się osobami, które wiedzą, jak powinna wyglądać dobra współpraca z zespołem weselnym oraz DJ-em.

Pamiętajmy, że choć dobry kelner powinien być niemal niewidoczny, goście muszą mieć pewność, że niczego im nie zabraknie. Jeśli część naszych gości przybywa na wesele z daleka i nie ma możliwości natychmiastowego powrotu do domu, powinniśmy postarać się, aby mocną stroną lokalu była baza noclegowa. Sytuacja komplikuje się, gdy potrzebujemy nie kilku, ale nawet kilkunastu pokoi, pamiętajmy jednak, że zawsze możemy negocjować rabaty sprawiające, że przedsięwzięcie nie będzie aż tak kosztowne, jak moglibyśmy się tego obawiać. Innym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest wygląd i wystrój sali, tak młoda para, jak i goście zasługują bowiem na to, aby bawić się w miejscu miłym dla oka. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy planowane wesele ma określony motyw przewodni. Szczegóły związane z dekoracją sali dobrze jest zresztą ustalić z wyprzedzeniem.

Organizując wesele warto zastanowić sie na słupkami ogradzającymi, ale ogrodzić miejsca gdzie może wchodzić tylko personel.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *