Bez względu na to, czy podoba nam się to, czy też nie, przygotowania do przyjęcia pierwszej komunii świętej wyglądają w polskich domach inaczej niż kilkadziesiąt lat temu. Dzieci oczekują przede wszystkim na prezenty, które przyniosą ze sobą goście, a rodzice koncentrują się na organizacji przyjęcia komunijnego mając nadzieję, że będzie ono udane, a jego uczestnicy będą je mile wspominać.

Okazuje się zresztą, że nie jest to wcale mały problem, gdy bowiem na komunii ma pojawić się kilkadziesiąt osób, wybór odpowiedniego miejsca zaczyna mieć ogromne znaczenie. Każdy z gości powinien czuć się w nim komfortowy, my sami nie możemy zaś pozwolić sobie na zbyt wysokie koszty. Jak zatem znaleźć idealny lokal? Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że kluczowe znaczenie ma liczba gości, których chcemy zaprosić na przyjęcie. Problem pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy rodzina jest dość liczna, zaproszenie zbyt wielu gości generuje bowiem koszty, którym niełatwo jest sprostać. Z drugiej strony jednak, pominięcie kilku zrzędliwych ciotek może narażać nasze relacje rodzinne na złoty środek, lepiej więc zainwestować w większy lokal i mieć czyste sumienie.

Warto pamiętać i o tym, że komunia święta to ogromne przedsięwzięcie finansowe. Rezygnowanie z niej tylko dlatego, że wymiar religijny wydarzenia jest coraz bardziej marginalizowany, nie jest odbierane jako decyzja wartościowa. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest więc liczenie się z dość dużymi kosztami i przygotowywanie się do konieczności ich poniesienia z pewnym wyprzedzeniem. Jeśli, mimo wszystko, nie możemy pozwolić sobie na przyjęcie w restauracji, powinniśmy zastanowić się nad rozwiązaniem alternatywnym. Ciekawym pomysłem jest impreza domowa, choć z pewnością będzie się ona wiązała z koniecznością ograniczenia liczby gości. Warto pomyśleć także o spotkaniu w ogrodzie, choć w tym przypadku szyki może popsuć nam kapryśna pogoda.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *