​Chyba dla wielu osób, zwłaszcza kobiet, dzień ich ślubu jest najważniejszym, a na pewno jednym z najbardziej istotnych dni w ich życiu. Oczywiście sam ślub to nie wszystko – potem wszak przychodzi czas na wesele. Chyba każdemu zależy na tym, aby ten dzień, wraz z weselem, był po prostu perfekcyjny. Wybór odpowiedniej sali na zabawę do białego rana będzie jednym z liczących się elementów, które złożą się na nasz sukces!

Na co jednak warto zwrócić uwagę, gdy poszukujemy tej idealnej sali weselnej? Zapraszamy do dalszej części artykułu, postaramy się bowiem odpowiedzieć na to nurtujące i zdecydowane trudne pytanie!

Jednak na samym początku zaznaczymy – odpowiednia sala weselna to nic prostego, dlatego zachęcamy poszukiwać jej odpowiednio wcześniej. W wielu miejscach popularne jest jej rezerwowanie nawet 2 lata przed datą ślubu – pamiętajcie o tym, aby najlepsze okazje nie przeszły Wam obok nosa ze względu na brak terminów!

Ilość osób

To kwestia, od której powinniśmy zacząć. Pamiętajmy, aby nie decydować się na salę „na styk” – może to doprowadzić do tłoku, co przełoży się na dyskomfort gości. Pamiętajmy jednak, że specjaliści z branży twierdzą, że nawet około 20% osób, niezależnie od potwierdzenia obecności, nie pojawi się na Waszej uroczystości. Nie ma też sensu pozostawić wolnych miejsc – tutaj sami musicie poszukać liczbowego „złotego środka”!

Lokalizacja

Kolejna kwestia to lokalizacja. Pamiętajmy, że musimy pogodzić zwłaszcza 3 lokalizacje – kościół, rodzinne okolice Pana Młodego oraz rodzinne okolice Pani Młodej. Nie zawsze jest to rzecz prosta, dlatego warto pomyśleć o tym, aby dojazd był prosty i komfortowy po prostu dla jak największej liczby osób. Jeżeli obie wspomniane okolice są od siebie bardzo oddalone, nie warto decydować się na „coś pomiędzy” – zawsze lepiej dostosować się do części gości a dla reszty zarezerwować np. autobus. Nie wykluczone, ze w przypadku drogowego kompromisu musielibyśmy zdecydować się na dwa pojazdy. Do tego, pamiętamy, że duża odległość wpływa na to, jak wiele osób końcowo zdecyduje się przyjść na naszą uroczystość!

Menu i jakość potraw

Bez dobrych potraw bardzo ciężko o udane wesele, musimy o tym pamiętać! Kiedy sprawdzamy i oglądamy dany obiekt weselny, koniecznie zdecydujemy się zjeść u nich kilak potraw. Sprawdźmy, czy nam po prostu smakują. W takich wypadkach kucharz na pewno niesamowicie się postara, więc w przypadku, gdy kuchnia nie będzie nam smakować, lepiej prawdopodobniej nie będzie. W takim wypadku radzimy nie decydować się na daną salę weselną. Wielu gości będzie oceniać wesele właśnie z perspektywy gastronomicznej!

Do tego nie zapomnijmy zapytać o specjalnej menu, jeżeli wiemy, że na naszym weselu pojawią się osoby z alergiami lub takie, które znajdują się na specjalnej diecie, np. wegańskiej czy wegetariańskiej. Warto takie kwestie ustalić na początku, żeby później nie okazało się, że kilka innych dań okazuje się dużym problemem.

Zasięgnijmy opinii!

Zobaczenie sali weselnej wcześniej to absolutna podstawa, jednak pamiętajmy o tym, że warto sprawdzić, czy inne osoby również były z niej zadowolone – jeżeli już stwierdzimy, że naprawdę interesuje nas ich oferta. W sieci znajdziemy wiele for i portali, gdzie inni z chęcią dzielą się takimi informacjami. Sprawdźmy również profil na portalu Facebook, opinie w wizytówce Google Moja Firma czy po prostu zapytajmy naszych znajomych, czy rodziny. Nie chodzi nawet o miejsca, gdzie organizowali swoje wesela czy inne imprezy, ale jeżeli dany obiekt znajduje się w znanej nam okolicy, to jest duża szansa, że ktoś z naszych znajomych był tam po prostu jako gość. Takie opinie będą dla nas bezcenne i bardzo pomogą nam podjąć najlepszą z możliwych decyzji!

Jeżeli poszukujecie Sali weselnej w okolicach Lublina, to z naszej strony polecamy Dworek Arkadia. To piękny obiekt w Piotrowicach, znajdujący się w uroczej okolicy. Możemy tam liczyć nie tylko na sale mieszczące kilkaset osób, ale również na wspaniałą obsługę, bogate menu czy nawet miejsca noclegowe, jeżeli będą nam potrzebne! Już teraz zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na ich stornie internetowej – Dworekarkadia.pl!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *