Lubisz sylwestra? Są osoby, dla których jest ro wyjątkowy dzień i planują już go miesiąc wcześniej, a są tacy, dla których jest to zwykły dzień jak każdy tyle, że nie da spać, bo wszędzie słychać fajerwerki. To jaki ten dzień dla nas będzie zależy od tego, czy mamy przyjaciół, którzy będą nam towarzyszyć. Zwykle w sylwestra staramy się wymyślić postanowienia noworoczne typy” przestane palić” czy „znajdę lepszą pracę” zwykle jednak wraz z następnym dniem znikają i stają się złudzeniem.

Organizacja sylwestra to ważna czynność. Jeśli będzie on w domu, to musimy przygotować się na to, że w następny dzień będziemy mieć mnóstwo sprzątania i zmywania naczyń. Musimy także sami przygotować posiłki, zaplanować je, kupić lub zrobić przekąski i słodkości. Jedni wola postawić na gotowe, zaś inni luba piec i dekorować. Jeśli impreza odbywać się będzie w klubie czy innym miejscu i idziemy na nią jako goście lub organizujemy z przyjaciółmi, to prace są podzielone. W przypadku wypieków, zwykle ktoś przynosi coś swojego i sprawa jest rozwiązana. A co jeśli planujesz sam zorganizować sylwestra? Zobacz jak to zrobić.

Czas w gronie znajomych

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby sprawdzić, jak wygląda ten dzień u Twoich znajomych. Najlepiej, aby zadzwonić do ich wcześniej, aby wiedzieli, żeby niczego innego nie planować. Zorientujmy się także czy w ogóle są oni dostępni i nie kontaktujmy się w ostatniej chwili. Możesz także powysyłać maile z zaproszeniami. Nie zapominaj również o dekoracjach, aby pomieszczenia wyglądały wyjątkowo.

W przypadku jedzenia, lepiej jest zrobić tak, jak przy dużej imprezie czyli poinformowanie o tym, że każdy coś przynosi co lubi. Sprawdź, co kto przygotuje, aby dania się nie powtarzały. Aby uniknąć zmywania talerzy i kubeczków, korzystaj z tych plastikowych, które po całej imprezie można wyrzucić. A co najważniejsze, nic się nie stłucze.

A co z odliczaniem czasu do Nowego Roku? Na taką okazję przydadzą się alkohole. Nie mogą one być jednak standardowe, ale najlepiej kolorowe i z bąbelkami, aby otwieranie ich o północy było wyjątkowe. Jak taki problem rozwiązać, skoro wiadomo, że nią należą one do najtańszych? Najlepiej poprosić każdego uczestnika o to, aby przyniósł ze sobą alkohol. Tak więc do Ciebie będzie należeć zapewnienie szampana, piwa, drinków, kawy i wody mineralnej. Sprawdź także czy każdy z gości ma jak wrócić i czy kogoś nie trzeba przenocować. 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *