Na pewno czekając na wiosenne nowalijkowe menu dobrze jest szukać innych warzywnych inspiracji. Zdecydowanie ta sałatka bardzo dobrze wpisuje się we wszelkie kulinarne gusta. Przede wszystkim jest lekka, smaczna i bardzo zdrowa. Ponadto jest niesamowicie banalna, złożona zaledwie z czterech składników i bardzo włoska, bo w końcu przez Włocha wymyślona. Poniżej znajdziesz krótki przepis oraz poradnik, dotyczący tego, jak należy przygotować pyszną cukinię z orzeszkami. Przeczytaj go koniecznie!

Kilka słów o cukinii z orzeszkami!

Zacznijmy od tego, cukinia stanowi cenne źródło witamin i minerałów. Jest bogata w witaminy B1, B2, C i PP. Jest cennym źródłem karotenu, czyli prowitaminy dla witaminy A. To jeszcze nie koniec. Cukinia jest również źródłem cennych minerałów. Jest bogata w wapń, a także potas – związek szczególnie ważny latem, gdy upał powoduje jego utrate drogą pocenia się.
Jeżeli chodzi o orzeszki pinii to podobnie jak inne orzechy, posiadają liczne wartości odżywcze i właściwości lecznicze. Jednak na ich tle wyróżniają się zawartością kilku składników odżywczych. Przede wszystkim piniole są bogatym źródłem witaminy K (34,1 µg/100 g), której wiele orzechów nie posiada wcale lub w niewielkich ilościach (wyjątkiem są nerkowce, które posiadają tyle samo witaminy K co piniole). W medycynie alternatywnej orzeszki piniowe stosuje się w leczeniu zawrotów głowy, suchego kaszlu, reumatyzmu i zaparć. Ponadto witamina K odpowiada za prawidłowy proces krzepnięcia krwi, a także zmniejsza nadmierne krwawienia miesiączkowe, hamuje rozwój nowotworów i uwapnia kości, co chroni przed osteoporozą.

Składniki niezbędne do przygotowania pysznej cukinii z orzeszkami!!!

Zanim zabierzesz się za przygotowanie pysznej cukinii z orzeszkami to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. W Twojej kuchni nie może zabraknąć takich składników do jak: trzy cukinie oraz pół szklanki orzeszków pinii albo ziemnych bez soli i oleju. Poza tym koniecznie powinieneś zaopatrzyć się także w takie składniki jak: sól, pieprz oraz trzy łyżki oliwy. Gdy zaopatrzysz się we wszystkie, niezbędne składniki to najwyższa pora zabrać się za przygotowanie pysznej cukinii z orzeszkami!

Sposób przygotowania pysznej cukinii z orzeszkami!!!

Na początku musisz cukinie umyć i pokroić grubsze paski (tak jak frytki). Gdy to zrobisz to należy orzechy uprażyć na gorącej patelni, dodać cukinię i polać oliwą. Następnie należy wszystko smażyć przez kilka minut, tak, żeby smaki się połączyły, ale cukinia pozostała chrupka. Potem trzeba doprawić wszystko solą i pieprzem. Warto wspomnieć o tym, że cukinia świetnie nadaje się do mięs. Ponadto dobra jest także, jako sałatka na zimno. I gotowe! Smacznego!

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *