Nie da się ukryć, że przyjęcie komunijne to ważne wydarzenie i doskonała okazja do rodzinnego spotkania. Trzeba jednak przyznać, że jego organizacja to spore przedsięwzięcie, a jeżeli chcemy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, warto zrobić listę z tematami, o które warto zadbać. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący pięciu rzeczy, o które powinieneś koniecznie zadbać organizując przyjęcie komunijne. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy przede wszystkim od miejsca imprezy. Generalnie rzecz ujmując znając datę komunii, powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy organizujemy przyjęcie w domu, czy też w lokalu. Pamiętajmy jednak, że wybierając tę drugą opcję musimy zadbać o to, by w miarę szybko znaleźć odpowiednie miejsce, w którym zarezerwujemy odpowiedni termin. Dlatego warto się w tym przypadku pospieszyć, ponieważ lista dostępnych w okresie komunijnym, ciekawych lokali z pewnością szybko się skurczy. Poza miejscem bardzo ważne są także zaproszenia. Dlatego dobrze przemyślmy sprawę i przygotujmy listę gości, których chcielibyśmy zaprosić na komunię. Generalnie rzecz ujmując ich liczba zależy często od naszych chęci i możliwości, ale również wielkości rodziny. W związku z tym pamiętajmy, by do poszczególnych osób wysłać specjalne zaproszenia z informacją o dacie i miejscu, w którym odbędzie się sakrament oraz przyjęcie. Natomiast jeżeli zapraszamy rodzinę z dalekich stron, zwróćmy uwagę na możliwość zapewnienia im noclegu.

Kolejną, bardzo istotną sprawą jest menu. Dlatego tworząc listę dań i przystawek na komunię możemy nieco zaszaleć, jednak pamiętajmy, że przy tego typu okazjach najlepiej sprawdzają się tradycyjne potrawy, które wszyscy znają i lubią. Nie możemy zapomnieć także o dekoracjach, to bardzo ważny element przyjęcia! W związku z tym,  bez względu na to, czy organizujemy przyjęcie komunijne w domu, czy też w lokalu, warto zadbać o odpowiednie dekoracje, które podkreślą wyjątkowy charakter tego spotkania. Przede wszystkim jednak raczej nie stawiamy na ozdoby zbyt krzykliwe, ale jednocześnie powinny one przykuwać uwagę i nawiązywać do okoliczności.

Na sam koniec warto wspomnieć o prezentach, które również są dość ważne. Chcąc, nie chcąc musimy pogodzić się z tym, że komunia wiąże się z prezentami. Rzecz jasna nie ma co z nimi przesadzać, by upominki nie zdominowały wyjątkowego charakteru tego dnia, ale z pewnością każdy z gości będzie chciał podarować z tej okazji jakąś pamiątkę. Trzeba przyznać, że tworzenie listy komunijnych prezentów czasem budzi kontrowersje, ale moim zdaniem warto jest wcześniej ustalić pewne kwestie, aby prezenty się nie powielały i sprawiły naszemu dziecku radość.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *