Zanim zabierzesz się za organizowanie przyjęcia Komunii Świętej to powinieneś wiedzieć, że stół, przy którym odbywa się przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii powinien mieć odpowiedni klimat nawiązujący do tego ważnego wydarzenia. W związku z tym organizując tę uroczystość warto więc zadbać o miejsce, przy którym spotkają się wszyscy goście. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący pięciu rzeczy, które pomogą udekorować Wam stół komunijny. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że na komunijnym stole świetnie się będzie prezentować girlanda z plastikowych, transparentnych kryształków mocowana na cienkim druciku. Musisz wiedzieć, że jest to dekoracja, która nada pewnej elegancji, a zarazem nie będzie zbyt nachalna. Generalnie rzecz ujmując ciekawym pomysłem są również rozsypane tu i ówdzie, białe płatki róż, które symbolizują czystość i niewinność. Ponadto możecie wykorzystać prawdziwe kwiaty lub skorzystać z oferty płatków z lekko usztywnionego materiału, które przydadzą się także przy innych okazjach.

Przede wszystkim powinieneś pamiętać także o tym, że  odpowiedniego charakteru nadadzą też niewielkie pudełeczka dla gości przewiązane białą wstążką, do których możemy włożyć drobne upominki będące niespodzianką i jednocześnie pamiątką tego wydarzenia. Wasi goście będą na pewno zadowoleni z tego rodzaju niespodzianki. Natomiast, jeżeli dla każdego z gości mamy zaplanowane odpowiednie miejsce, warto to zaznaczyć przy pomocy wizytówki na stół. Koniecznie pamiętaj jednak o tym, aby w tym przypadku użyć wizytówki z motywem nawiązującym do Pierwszej Komunii Świętej.

Nie zapominaj także o tym, że elementem dekoracyjnym stołu są również serwetki, szczególnie, gdy nawiązują do okazji, z jakiej spotykamy się na przyjęciu. Generalnie rzecz ujmując pomysłów na to, jak udekorować stół komunijny jest wiele, ale najważniejsze jest, by zachować pewną równowagę, nie przesadzić z oprawą i z rozwagą dobierać ozdoby. Poza tym, jeśli nie dysponujesz zbyt dużą ilością budżetu i nie stać Cię na kupienie specjalnych dekoracji na stół, pamiętaj, że zawsze możesz spróbować wykonać je samodzielnie.

Reasumując, jeśli zajmujesz się osobiście przygotowaniem oraz urządzeniem przyjęcia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta to nie zapominaj o odpowiednim udekorowaniu stołu, bo jest to rzecz, na którą na pewno mniej lub więcej będą zwracać uwagę goście. Jest to także swego rodzaju wizytówka osoby, która całe przyjęcie organizuje. Pięć rzeczy o których powinnaś pamiętać, że mają znaleźć się na komunijnym stole są: girlanda, płatki róż, pudełeczka dla gości, wizytówki na stole, serwetki. Powodzenia!

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *