​Często zdarza się, że firmy czy to organizują dla siebie imprezy integracyjne czy spotkania zespołów, imprezy lub szkolenia dla gości zewnętrznych. W takich przypadkach często niezbędne jest skorzystanie z usług oferowanych przez firmy zewnętrze. Jedną z najczęściej wybieranych usług jest oczywiście catering.

O ile w części innych przypadków firmy mogą poradzić sobie samodzielnie, o tyle przygotowanie cateringu na wysokim poziomie często jest poza zasięgiem wielu firm. Oczywiście istnieją sytuacje, w których problemy te nie występują – zwłaszcza, gdy liczba osób na wydarzeniu jest mała, a jego charakter nie należy do bardzo formalnych. W takich przypadkach (np. spotkanie małego zespołu pracowników z jednego działu) nawet dostawa pizza będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Jednak nawet w przypadku nieformalnego charakteru wydarzenia pojawia się problem, gdy liczba jego uczestników liczona jest w setkach. W takim przypadku prawdopodobnie konieczne będzie skorzystanie właśnie z usług firmy cateringowej.

Jak wybrać firmę cateringową?

Podstawowe informacje powinniśmy wyciągać już na początku – sam kontakt z firmą wiele powie nam o jej profesjonalizmie. Zastanówmy się, czy trudno się do niej dodzwonić, czy osoba, z którą się kontaktujecie, jest miła, komponenta, ma dla Was czas lub czy szybko odpowiada na maile. Jeżeli widzimy tutaj jakieś niedociągnięcia – istnieje szansa, że będziecie borykać się z nimi przez cały okres współpracy z daną firmą.

Dobra firma cateringowa powinna charakteryzować się, całościowo oczywiście, bardzo dobrą organizacją pracy – od sprawnego przesłania oferty, przez wykonanie dań, na ich dostarczeniu lub podaniu gościom kończąc. Terminowość to zdecydowanie cecha niezbędna wśród pracowników takiej firmy.

Firmy cateringowe są coraz bardziej otwarte na klienta i jego specyficzne wymagania. Obecnie coraz więcej osób przebywa na specjalnych dietach, przez co muszą oni otrzymać dania specjalnie dostosowane do ich potrzeb. Olbrzymim plusem jest to, że obecnie nie jest to dla firm cateringowych nic zaskakującego, nie traktują tego również jako fanaberie klientów i z uzyskaniem kilku dań wegańskich czy bezglutenowych nie powinniśmy mieć problemów, jednak warto ten temat, profilaktycznie, poruszyć przed podjęciem współpracy z daną firmą.

Pamiętajmy również, aby zapoznać się dokładnie z menu oferowanym przez daną firmę oraz poinformować o innych swoich potrzebach w tej sprawie już na początku. Jeżeli mamy taką szansę, można również zdecydować się na spróbowanie oferty konkretnej firmy. Jeżeli nie będzie nam ona smakować – zdecydowanie polecamy poszukiwania innych, alternatywnych ofert.

Przerwy kawowe

Podczas części imprez organizowanych przez firmy (czy to wewnętrznych, czy też otwartych na innych gości) potrzebujemy nie tylko znakomitego cateringu, ale również organizatorów dobrych przerw kawowych. To w końcu podczas nich uczestnicy wydarzenia nie tylko będą odpoczywać, ale również integrować się – i oby ich wspólnym tematem nie było to, że kawa jest naprawdę paskudna, a ciastka wydają się wczorajsze.

Naszym zdaniem udana przerwa kawowa to jeden z ważniejszych elementów, które składają się na sukces różnych czy to szkoleń, czy konferencji – dlatego warto przykładać do nich odpowiednią ilość naszej uwagi.

Przed wybraniem firmy odpowiedzialnej za przerwę kawową dopytajmy się o słodycze, które będą oferować (może warto ich również spróbować), dopytajmy też o kawę, która mają oni serwować naszym gościom. Zawsze pamiętajmy o jakości, ceny przerwy kawowej zazwyczaj nie są znaczne, więc warto dopłacić do innej oferty, jeżeli okaże się, że dana firma nie spełnia naszych wymagań.

Opinie innych klientów

Jeżeli obracamy się wśród pracowników z danej branży, zawsze warto zasięgnąć wśród nich opinii o firmach cateringowych – na pewno pomogą nam oni dokonać dobrego wyboru. Zachęcamy również do poszukiwania informacji i opinii w internecie, jednak pamiętajmy o tym, że cześć z nich może być kupiona i niekoniecznie prawdziwa – naszym zdaniem warto być wyczulonym zwłaszcza na te negatywne opinie.

Wybór firm cateringowych jest naprawdę okazały i zdajemy sobie sprawę, że czasem ciężko może być nam podjąć odpowiednią decyzję. Zachęcamy do zbierania ofert z równych firm, dzięki czemu będziemy mieli porównanie, co na pewno pomoże nam wybrać najlepszą z nich – nie warto decydować się na pierwszą ofertę, nawet jeżeli wydaje ona się nam na pierwszy rzut oka znakomita.

Catering w Lublinie oraz jego okolicach

Jeżeli szukacie odpowiedniej firmy cateringowej w Lublinie lub okolicach, zachęcamy do sprawdzenia oferty pensjonatu Dworek Arkadia. Od lat organizują oni wesela, konferencje oraz ogrom innych wydarzeń i eventów na terenie swojego obiektu, jednak – idąc za oczekiwaniami innych klientów – przygotowali oni również ofertę cateringową. Znakomita jakość (zarówno potraw, jak i samej obsługi), dobre ceny, szybka realizacja usługi czy terminowość – to tylko kilka z plusów, o których nie można nie wspomnieć. Oczywiście więcej można dowiedzieć się na stronie internetowej lokalu, pod adresem http://dworekarkadia.pl/uslugi-cateringowe.html , na którą serdecznie zapraszamy!

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *