Marzysz o chwili , kiedy staniesz na ślubnym kobiercu? Wiele ludzi ma także same pragnienia. Zdarzają się jednak tacy, którzy mimo wieku nie zamierzają brać ślubu, ponieważ chcą jeszcze się wyszaleć. Jednak któregoś dnia, kiedy spotkają swoją druga połowę to światopogląd zaczyna się zmieniać i nagle pragną takich uroczystości. Zwykle od zaręczyn do ślubu dzieli parę koło dwóch lat. Zdarzają się narzeczeństwa dłuższe lub krótsze, ale zwykle dwa lata to optymalny czas, aby zebrać potrzebna na uroczystość sumę pieniędzy.

Takie zbieranie pieniędzy na wesele wiąże się w niektórych przypadkach z dużą liczbą wyrzeczeń oraz pracą za granicą przez cały okres kiedy jest się narzeczeństwem. Inni decydują się na inny sposób i jeśli chcą mieć szybciej wesele, to biorą pożyczkę. Jeszcze inni składają dłuższy czas i wtedy oczekiwanie na ślub jest jeszcze dłuższe. Na początku może nam się wydawać, że koszty nie są wcale takie duże i jakoś sobie z tym poradzimy. Jednak wliczamy wtedy opłaty za gości jakie poniesiemy w przypadku lokalu. Po drodze jednak pojawia się wiele innych i okazuje się, że kwotę te musimy pomnożyć razy dwa. Ile tak naprawdę kosztuje wesele? Na co musimy być przygotowani?
 
Wydatki weselne
Przede wszystkim pod uwagę bierzemy lokal, który bierze około 200 złotych za osobę. Możemy pokusić się o wynajęcie samego lokalu i osobno kucharki oraz kelnerów. Kucharka to koszty około 1500 zł. Dochodzą nam także opłaty za kreacje dla pana młodego ok. 1600 zł, a dla pani jeśli nie jest wybredna – ok. 3500 zł. Doliczyć musimy także koszty za ceremonie w kościele, organistę, nauki przedmałżeńskie, zapowiedzi oraz opłaty z urzędu cywilnego. W zależności czy mamy swój samochód czy będziemy wypożyczać także trzeba doliczyć dodatkowe koszty. Cena wypożyczenia auta za godzinę to około 200-400 zł. Jednak policzmy to jako razy 3 czy 4 godziny. Na dłużej nie będzie nam trzeba. Do tego doliczyć powinniśmy busa, który rozwoziłby ludzi do domu po imprezie.

Następną kwestią są zaproszenia. Ceny są niekiedy groźne, ponieważ znaleźć możemy zarówno te za 1 zł jak i za 20 zł. Pamiętaj, że do ceny zaproszenia należy doliczyć przesyłkę. Jeśli rozwozimy osobiście , to paliwo. Bardzo ważną kwestią jest DJ lub orkiestra za zespół zapłacimy około 1500 -3000 złotych a za DJ 1000-3000 złotych. Często możemy zauważyć , że na weselu jest orkiestra, a na poprawinach DJ. Nie zapomnijmy także o kamerzyście i fotografie zapłacimy za takie usługi około 2500 do 4000 zł.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *