Masz swoją drugą połowę? Nie pewno więc nie możesz się doczekać dnia, aż w końcu będzie możliwość pozostania ze sobą na zawsze. Zwykle taki związek pieczętuje bardzo ważna ceremonia jaką jest ślub. Jedni nie mogą się go doczekać, zaś inni bronią się przed nim jak tylko mogą. Większość jednak decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego ponieważ zwyczajnie nie chcą oni zostać sami kiedy się starzeją. Nikt nie chce zostać sam, dlatego spotykamy się z taką sytuacją, że biorą ślub osoby, które wcale do siebie nie pasują i ciągle się kłócą. Dzieje się tak, ponieważ są już oni ze sobą z przyzwyczajenia i nie chcą szukać innych partnerów.

Dzień ślubu jest dniem pięknym i wyjątkowym. Jednak jest on także stresujący i niekiedy sprawia, że Para Młoda nie może się cieszyć swoim świętem. Zwykle spowodowane jest gościem, który sprawia problemy lub jakimś niedociągnięciem. Dlatego w ten dzień wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik, aby już się nie martwic i nie zastanawiać czy wszystko pójdzie po naszej myśli. Zwykle jest tak, że zaręczyny poprzedzają wesele o średnio dwa lata. Ten czas jest na to, aby zebrać pieniądze na takie przedsięwzięcie. Niekiedy wybiera się inna opcje i po prostu bierze na ten cel pożyczkę. Jeszcze inni mają już uskładane wcześniej. Jednak bez względy na to skąd weźmiemy pieniądze, to jedno jest pewne – wesele jest bardzo drogim dniem. Ile ono tak naprawdę kosztuje?

Przygotuj się na koszty
Zacznijmy więc od lokalu. Jak wygląda ta kwestia? Wychodzi na to, że za osobę niżej jak 140 zł nie zapłacimy. Jednak zwykle koszt to około 100 do 250 zł. W tej cenie są również poprawiny. Możemy także uciec się do innego sposobu i wynająć samą salę, a kucharki i kelnerki osobno. Wtedy za lokal wyjdzie nam około 1000 zł za remizę oraz 2000 – 4000 za lokal bardziej elegancki. Jeśli wynajmiemy osobno sale i kucharki to zaoszczędzimy. Kucharka bierze około 1000-1500 złotych za przygotowanie posiłku na wesele oraz poprawiny. Jeśli chodzi o kreacje, to strój Pana Młodego jest zwykle o połowę tańszy od kreacji Panny młodej. Za cały męski komplet ślubny zapłacimy około 1600 złotych zaś jeśli chodzi o suknię ślubna to wydatek z rzędu od 500 do 5000 złotych w zależności czy ja kupimy czy wypożyczymy. Jeśli nie musimy mieć kreacji nowej i nie mamy jakichś szczególnych wymagań, to możemy zmieścić się w kwocie 3500 zł.

Jeśli chodzi o obrączki, to trzeba się przygotować na wydatek około 2000 złotych. W zależności od dodatków na obrączkach cena będzie wzrastać. Jeśli wykorzystamy w tym celu stare złoto , które mamy w domu, to wyniesie nas to około 400 zł z grawerem. Do tego doliczmy także opłaty kościelne jak ceremonia – 500 zł, organista – 100-300 zł, zapowiedzi – 200 zł, nauki przedmałżeńskie – ok. 40 zł i opłaty urzędu cywilnego czyli 100 zł. 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *