Prowadzisz własna firmę? Jeśli tak, to zdążyłeś już zauważyć , że nie jest to wcale takie proste jak się wydaje. Taka firma wymaga ciągłej uwagi, pracy, poświęconego czasu i cierpliwości. Niektórym wydaje się, że nie ma w tym żadnych trudności, ponieważ to Ty jesteś szefem i wydajesz polecenia. Nie jest to jednak takie kolorowe. Przede wszystkim, nie należy to do łatwych, a będąc głową firmy musisz podejmować trudne decyzje. To jak zdecydujesz będzie świadczyć o przyszłości działalności. Musisz posiadać umiejętność działania w stresujących sytuacjach, ponieważ akurat to cię nie ominie.

Taka praca jest najlepsza dla ludzi, którzy są odporni na stres. Zwykle działa on wtedy jak paliwo i pobudza do działania. Tacy ludzie potrafią podejmować trafne decyzje nawet wtedy, kiedy są pod prawdziwa presją. Ci jednak , których stres paraliżuje mają znacznie gorzej i prowadzenie wlanej działalności wiąże się z mnóstwem nerwów i nabytych z nimi związanych chorób. Ludzie, którzy nie potrafią nad stresem panować są bardzo nerwowi, nie potrafią decydować w ciężkich sytuacjach i się jąkają lub też wszystko zapominają. Dlatego, takim osobom, przyda się kurs, który uczy obchodzenia się ze stresem i pokonywania go.

Wliczanie w koszty

Jako właściciel musisz także znać się nieco na pracy oraz jak wszystko podliczać. Są takie rzeczy, które możesz wliczać w koszt prowadzenia firmy o których wiesz doskonale, ale są także takie z którymi nie wiesz co zrobić. Warto w tym kierunku posiadać odpowiednio rozległą wiedzę, ponieważ jest ona bardzo przydatna.

A co z tymi firmami, które organizują imprezy okolicznościowe lub integracyjne dla swoich klientów, kontrahentów czy pracowników? Czy koszty jakie za nie poniesiemy możemy wliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Takie imprezy będą w określonych sytuacjach kosztem podatkowym.

Według ustawy kosztem podatkowym będą te wydatki, które są związane z organizacją imprezy okolicznościowej. Jej celem powinno być integrowanie pracowników ze sobą nawzajem ora firmą. Aby taką imprezę zaliczyć do kosztów podatkowych jej zadaniem musi być chęć do motywacji pracowników, aby bardziej zaangażowali się w pracę lub też poprawiła się atmosfera , która jej towarzyszy. Zaliczenie kosztów do kosztów osiągnięcia przychodu będzie niemożliwe w przypadku imprez rozrywkowych , okolicznościowych. Dla firmy kosztem podatkowym są imprezy integracyjne oraz szkolenia. Możesz w takim wypadku zaliczyć do kosztów: koszty za wynajem lokalu, zakwaterowanie oraz wyżywienie pracowników. 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *